Фото: ДахаБраха (c)

Гастролі гурту ДахаБраха у Великій Британії

У липні 2014 року за сприяння Британсько-Українського Товариства відбулись гастролі українського музичного етно-гурту ДахаБраха у Великій Британії. В рамках дводенного візиту 26 та 27 липня гурт виступив у культурному просторі Rich Mix (Лондон) та на міжнародному музичному фестивалі WOMAD, що проводиться у графстві Уілтшир.

Виступ гурту ДахаБраха у Rich Mix відбувся у рамках проекту Dash Blaze від знаної британської культурної фундації Dash Arts. Dash Blaze – це серія вистав, кінопоказів, музичних виступів та інших заходів за участю артистів з країн пострадянського простору. Виступ гурту ДахаБраха зібрав велику кількість шанувальників сучасної української музики, які того вечора також мали можливість послухати талановиту українську співачку Олесю Здоровецьку.

Наступного дня виступ гурту ДахаБраха на фестивалі WOMAD, назва якого розшифровується у перекладі як “Світ музики, мистецтв й танцю”, побачили більше 5000 відвідувачів. Серед гостей заходу були засновник фестивалю WOMAD музикант Пітер Гебріел, відома співачка Шинейд О’Коннор та музикант Нітін Соуні, а також провідні британські музичні критики та представники ЗМІ.

Виступ гурту ДахаБраха на WOMAD отримав велику кількість схвальних відгуків у Великій Британії. Ось деякі з них.

“…Найбільш емоційно публіка сприйняла виступ українського гурту ДахаБраха – це тріо жінок, вдягнених у білі сукні та величезні козацькі шапки, та чоловік, що грає на барабанах та акордеоні. Невеличкий прапор України, прикріплений до барабану джембе, був єдиним натяком на гучні концерти гурту на київському Майдані під час нещодавньої революції. Проте захват публіки був викликаний не політикою, а музикою. Жінки в унісон співали народні мотиви та одночасно били у барабани. Наступної миті їх голоси нагадували пташиний спів та відбивали ритми наче помахи їх крил. Це було щось нове та потужне, своєрідна революція у музиці”. / Саймон Броутон, газета London Evening Standard.

“Це був класичний WOMAD. Його найбільш несподіваним одкровенням став емоційний виступ гурту, до складу якого входять три жінки у пухнастих капелюхах, що нагадують димохід. Український гурт ДахаБраха поєднав гострий та моторошних спів з концертино, віолончеллю та барабанами у захоплюючий сет, що ніби резюмував той хаос та надію, що панує нині на їх батьківщині. Їх музика варіювалась від легких та сумних мелодій до несамовитого та ритмічного фінального дійства, коли розмахуючи українськими прапорами артисти були приголомшені захопленою реакцією публіки”. / Робін Дензлоу, газета Guardian.

“Якщо спробувати виокремити родзинку цього фестивалю WOMAD, то я певно обрав би свіжий та емоційно заряджений сет українського гурту ДахаБраха. Я не можу пригадати, коли ще відносно маловідомий гурт було так само в один голос позитивно сприйнято публікою фестивалю… Було чудово бачити, як вони повністю налаштували на власну хвилю аудиторію. Так, гурт ДахаБраха був свого роду послом революції Євромайдану, що безперечно додавало їм шарму. Проте в їхньому виступі не було політики. Про неї нагадував хіба що прапор, встромлений у африканський барабан джембе, та вітання з “вільної України”. / Пітер Калшоу, сайт Arts Desk.