МУХі: Відкриваючи нові творчі можливості для молодих українських художників

МУХі - це багатофункціональний проект, спрямований на системну роботу з формування нових імен серед молодих українських художників. Назва МУХі походить від абревіатури - “Молоді Українські Художники і …”

В основі проекту - конкурс, який проводиться за такими правилами:
- участь беруть молоді українські художники віком від 21 до 35 років;
- учасником може бути тільки громадянин або громадянка України;
- фіналістів та переможців конкурсу вибирає українська (а з 2015 року - міжнародна) комісія експертів, до складу якої входять куратори, директори музеїв, арт-центрів, галерей, мистецтвознавці та художники, які мають високий авторитет у професійному художньому середовищі;
- художник може і потрапити в шорт-лист фіналістів МУХі лише один раз.

Загальний призовий фонд конкурсу МУХі 2017 – 70 000 грн. Переможець отримає грошову премію – 40 000 грн, участь в мистецькій резиденції в Чехії та можливість реалізувати власний проект у галерейному просторі «Щербенко Арт Центру» у 2018 році.

Також міжнародна експертна комісія обере двох призерів, які отримають грошові премії у розмірі 15 000 грн та інституційну підтримку в реалізації власного виставкового проекту.

Десять фіналістів конкурсу стають учасниками групової виставки, яка відбудеться у листопаді 2017 року.

Склад міжнародної експертної комісії:
Оксана Баршинова - кураторка, історикиня мистецтва, старша наукова співробітниця науково-дослідного відділу мистецтва ХХ - початку XXI століть Національного художнього музею України, викладачка курсу історії сучасного мистецтва в Національній академії образотворчого мистецтва і архітектури України (НАОМА)
Гуннар Кваран - директор Музею сучасного мистецтва Аструп-Фернлі (Astrup Fearnley Museet for Moderne Kunst) в Осло, директор Художнього музею в Рейк’явіку (1989 - 1997, Ісландія) і Художнього музею Бергена (1997 - 2001, Норвегія), комісар і куратор ісландського павільйону на Венеціанській бієнале в 1984, 1986, 1988, 1990 років
Єжи Онух - польський художник, арт-куратор, політолог, працює в царинах перформансу й інсталяції. У 1997–2010 роках очолював Центр сучасного мистецтва Фонду Джорджа Сороса в Києві, у 2005-2010 – директор Польського Інституту в Києві. 2010-2014 – директор Польського Інституту Культури у Нью-Йорку, перший радник Генерального консульства в Нью-Йорку Міністерства закордонних справ Республіки Польща. З 2015 року – партнер ONUCH & OНУХ Consulting, Торонто-Манчестер-Варшава-Київ.
Марек Покорний - арт-критик і куратор, директор галереї PLATO в Остраві, колишній директор Моравської галереї в Брно і куратор чеського (2006) і словацького (2013) павільйонів у Венеції
Тетяна Тумасьян - кураторка, галеристка, директорка Харківської муніципальної галереї, засновниця і координаторка Фестивалю молодіжних проектів NonStopMedia, засновниця і директорка галереї VOVATANYA, директорка і кураторка Харківського ЦСМ ЕрміловЦентр (2012 - 2015)

Засновниця проекту МУХі - кураторка і галеристка Марина Щербенко. Перша виставка МУХі була презентована в 2009 році в Боттега Галереї. З того часу проект було реалізовано 5 разів.

Головним критерієм і показником успіху для організаторів є професійне зростання рівня робіт і проектів художників МУХі. А також їхній розвиток та інтеграція в арт-середовище на вітчизняному та світовому просторах.

Художники конкурсу МУХі активно беруть участь у групових кураторських проектах, мають персональні виставки як на майданчиках Щербенко Арт Центру, так і по всій Україні а також за кордоном, є стипендіатами міжнародних програм, відвідують резиденції.

Щербенко Арт Центр підтримуює художників МУХі, продовжує співпрацю з ними не тільки на власних виставкових та онлайн майданчиках, а й залучає їх до участі в персональних і групових проектах - незалежних і значущих для формування їхніх CV.

Організатор:

 

 

 

 

 

Партнер:

 

 

 

 

Інституційна підтримка:

 

 

 

 

 

 

 

Медіа партнери:

 

 

 

 

 

 

Детальна інформація про конкурс МУХі 2017: http://muhi.com.ua/