МУХi 2015: Конкурс Молодих Українських Художників

МУХi (Молоді Українські Художники) – перший незалежний загальнонаціональний конкурс серед молодих українських художників віком до 35 років, створений у 2009 році за ініціативи Марини Щербенко – засновниці та кураторки Bottega Gallery та Щербенко Арт Центру.

Завданням проекту є допомогти заявити про себе творчим особистостям, молодим митцям, які прагнуть розвиватися, підхоплюють найновіші світові тенденції, активно продукують власні оригінальні ідеї та задуми. Принципово важливим для проекту є відкриття нових імен в українському молодому мистецтві.

Прийом заявок на участь у конкурсі розпочався у березні 2015 року. Фіналістів та переможців конкурсу визначало міжнародне експертне журі, до складу якого увійшли:

Тетяна Тумасьян – кураторка, галеристка, директорка Харківської муніципальної галереї.

Оксана Баршинова – історик мистецтва, старший науковий співробітник науково-дослідного відділу мистецтва ХХ – початку ХХІ століть Національного художнього музею України, кураторка.

Катерина Тейлор – менеджерка культурних проектів, засновниця Platform for Contemporary Art.

Надім Самман – куратор, співзасновник Import-Projects, редактор Near East Magazine.

Януш Балдига – художник, перформер, викладач, куратор “Днів мистецтва перформансу у Львові”.

Роботи десяти фіналістів конкурсу було представлено на виставці в Києві, яка пройшла у просторі Інституту проблем сучасного мистецтва з 25 листопада по 5 грудня 2015 року.

Імена фіналістів конкурсу МУХі 2015:
Богдан Волинський (Харків)
Дар’я Кольцова (Київ)
Дана Косміна (Київ)
Оксана Пиж (Харків)
Антон Саєнко (Київ)
Андрій Сакун (Київ)
Борис Слажнєв (Київ)
група Суповой Набор (Петро Владіміров, Київ, Євген Королітов, Дніпропетровська обл.)
Ома Шу (Харків)
Ярина Шумська (Львів)

Гран-прі конкурсу та премію 40 тисяч гривень отримала Дар’я Кольцова за проект “Теорія захисту”. Спеціальну премію “За актуальність теми” вручили групі “Суповой набор” (Петро Владіміров та Євген Королітов) за проект “Чорний Олімп”.

Антон Саєнко здобув спеціальну премію “За найкраще концептуальне рішення” за проект “Формула наративу”. Переможці у спеціальних номінаціях отримали грошові винагороди – 15 тисяч гривень.

За правилами конкурсу переможці отримали половину суми у вигляді грошової винагороди, а друга буде спрямована на реалізацію персональних проектів у 2016 році в просторі або під егідою Щербенко Арт Центру.

Медіа-партнери проекту:

Партнери проекту: