Literature_proj2

Промоція української літератури у Великій Британії

Британська культурна фундація Dash Arts в рамках творчих зустрічей Dash Café провела два літературні вечори з провідними сучасними українськими авторами; обидві події відбулись за підтримки Британсько-Українського Товариства та літературної мережі English PEN.

Центральною темою першого заходу стало обговорення роману Оксани Забужко під назвою “Музей покинутих секретів”, який відбувся 5 червня 2013 року в лондонському культурному просторі Rich Mix.

Оксана Забужко взяла участь у панельній дискусії разом з поетом й письменником Ігорем Померанцевим та відомим дослідником України доктором Ендрю Вільсоном. У обговоренні основну увагу було зосереджено на дослідженні історичного та політичного контексту сучасної української літератури, а також на ролі письменників у визначенні сучасної ідентичності країни. Відвідувачі заходу також насолодились виступом української виконавиці та композиторки Олесі Здоровецької.

Роман “Музей покинутих секретів”, англомовний переклад якого виконала Ніна Шевчук-Мюррей, було опубліковано видавництвом AmazonCrossing у жовтні 2012 року.

Оксана Забужко – провідна сучасна українська письменниця, поетеса, есеїстка та громадська діячка. Твори Забужко перекладено багатьма мовами. Її досягнення у сфері літератури було відзначено численними нагородами як в Україні, так і за її межами.

5 березня 2014 року в лондонському просторі Rich Mix було презентовано видання українського поета Ігоря ПавлюкаПоліт над Чорним морем”.

У рамках заходу відбулась панельна дискусія про сьогодення України під головуванням художнього керівника Dash Arts Джозефін Бартон та за участю журналістки Анабель Чепмен, перекладача Стіва Комарницького й самого автора книги. Учасники дискусії запропонували аудиторії унікальний погляд на поточну політичну ситуацію в країні. Цього вечора аудиторія також почула проникливу музику української виконавиці та композиторки Олесі Здоровецької.

Книгу Ігоря Павлюка “Політ над Чорним морем”, що складається з 75 віршів, спершу було опубліковано українською мовою. Згодом її було перекладено на англійську Стівом Комарницьким й опубліковано видавництвом Waterloo Press.

Ігор Павлюк є автором численних поетичних збірок, серед яких: “Острови юності” (1990), “Магма” (2005), “Україна в диму” (2009) та “Чоловіче ворожіння” (2013). Твори Павлюка перекладені російською, польською, англійською, французькою, японською та іншими мовами.

Зустрічі Dash Café – це серія заходів організованих британською культурною фундацією Dash Arts під керівництвом Джозефін Бартон та Тіма Саппла. Івенти поєднують у собі живу музику, кінопокази, перформанс, читання та обговорення у різноманітних лондонських локаціях. Зустрічі Dash Café відбуваються в камерній атмосфері, де відсутні формальні настанови, саме тут народжуються нові ідеї, тут можна отримати несподіваний погляд на речі та познайомитись із оригінальними митцями, які показують у новому світлі життя в наших країнах-партнерах.