Ілюстрація: BeFrank Theatre Company (с)

“Точка неповернення”: показ у Лондоні театральної постанови на тему Майдану

У лондонському театрі “Нова Діорама” на протязі чотирьох тижнів пройшов показ театральної постанови від компанії BeFrank на тему Майдану під назвою “Точка неповернення”.

Ця театральна постанова, показ якої було відкрито 28 квітня, відтворила події 18-21 лютого 2014 року – чотирьох останніх днів Євромайдану. “Точка неповернення” базується на глибокому дослідженні та особистих свідченнях, які було зібрано командою театральної компанії BeFrank під час двох поїздок до України у липні та листопаді 2014 року. Ця постанова також є результатом співпраці з трьома українськими театральними компаніями.

Британсько-Українське Товариство виступило медіа-партнером та спонсором проекту, програма якого включала панельні дискусії та обговорення на теми, пов’язані з постановою, до яких долучився харківський театр “На Жуках”.

Зокрема, експерти обговорили яким чином Майдан та його спадщина вплинули на українців та на весь світ, а також питання цензури та свободи слова в Україні, її відносини з ЄС. Загалом, протягом чотирьох тижнів постанову “Точка неповернення” побачило 650 глядачів.

Лондонська театральна компанія BeFrank робить драматичні постановки на важливі соціальні та політичні теми, такі як Майдан. “Ми не тільки прагнемо висвітлювати у театрі актуальні та важливі соціально-політичні теми, але й залучити до театру ті верстви суспільства, які зазвичай обділені увагою з боку мистецтва у Великій Британії. Завдяки партнерству з місцевою українською спільнотою ми змогли залучити аудиторію українського походження”, – пояснила продюсер театральної компанії BeFrank, Філіпа Кейн.

“Точка неповернення” стала третьою постановою, яку ми реалізували за нашою методологією, починаючи з глибокого дослідження та збору особистих свідчень від безпосередніх учасників подій, створення на їх основі робочого сценарію та його подальшого перекладу на театральну мову творчою командою”, – додала пані Кейн.