Проекти

Фото: www.katyabelaia.co.uk

Ініціативи зі сприяння збереженню культурної спадщини

Британсько-Українське Товариство сприяє промоції надбань української культурної спадщини шляхом полегшення доступу до професійних можливостей і організації спільних проектів для музейних фахівців.

Такі проекти спрямовані на втілення міжнародних стандартів в галузі збереження культурної спадщини шляхом стимулювання діалогу та інтенсифікації відносин між професіоналами зі збереження української культурної спадщини та колегами з міжнародних центрів – носіїв передового досвіду. Насамперед, це Британська Асоціація Консерваторів-Реставраторів Живопису (BAPCR) – найстаріша спеціалізована професійна організація консерваторів-реставраторів живопису у Великій Британії.

Британсько-Українське Товариство підтримує спільні проекти між британськими та українськими реставраторами, мистецтвознавцями, та іншими фахівцями музейної справи.

У вересні 2016 року BAPCR радо прийняла у себе українських фахівців з відновлення живопису в рамках “Гранту на розвиток українсько-британського співробітництва” Британської Ради в Україні з метою промоції української культурної спадщини і обміну навичок та знань.

Візит включив відвідування найвідоміших британських реставраційних підрозділів Інституту мистецтва Курто, Лондонської національної галереї, Музею Вікторії і Альберта, Національної портретної галереї, та Галереї Тейт.

У травні 2017 року, у рамках Ініціативи зі сприяння збереженню культурної спадщини до Києва завітала делегація BAPCR, до якої увійшли керівники відділів консервації-реставрації Національного трасту місць історичної значущості та природної краси та Музею Вікторії та Альберта.

Представники BAPCR відвідали другий за величиною відділ консервації і реставрації у Києві - Національний Києво-Печерський історико-культурний заповідник, а також Національний художній музей України, Національний науково дослідний реставраційний центр України і Національну академію образотворчого мистецтва і архітектури.

Музейні фахівці обох країн виявили зацікавленість у полегшенні доступу до професійних можливостей і стимулювання взаємного вдосконалення знань, та пропаганди міжнародних стандартів в галузі збереження культурної спадщини. Співпраця в цій галузі має життєво важливе значення для захисту та збереження історії культури, шляхом підтримки та розвитку навичок і компетенції у царині наукових досліджень, збереження культури та менеджменту.

Метою “Проекту розвитку українсько-британського співробітництва” є популяризація культурних багатств країн-учасниць.

Організатори проекту: